МКҚК «Тамақтандыру индустриясы және сервис колледжі». 2024 жылдың 1 наурызында қоғамдық пәндер әдістемелік бірлестігі мен колледж кітапханасында қазақтың көрнекті жазушысы, драматург, публицист, қазақ әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі Жүсіпбек Аймауытовтың туғанына 135 жыл толуына арналған бірінші курс студенттері арасында "Қазақтың таң жұлдызы" атты іс - шара өтті. Әңгіме барысында студенттер Ж.Аймауытовтың шығармашылық мұрасына көптеген онжылдықтар бойы тыйым салынғанын айтты. 1988 жылы ғана Қазақстанның Жоғарғы Соты ұлы жазушының іс-әрекетінде қылмыс құрамының болмауына байланысты оны толығымен ақтады. Қазіргі уақытта Ж.Аймауытовтың шығармашылық мұрасы республиканың ұлттық мұрасы болып табылады, оның есімі заңды түрде отандық мәдениет пен әдебиеттің алтын қорына енгізілген. Студенттер жазушының шығармалары, оның "Алаш" қозғалысының қатысушысы ретіндегі қызметі және жазушының шығармашылығына арналған әдеби материалдар, презентациялар және баяндамалар дайындады. Іс-шараның мақсаты: Жүсіпбек Аймауытовтың өмірі мен шығармашылығы туралы терең түсінік беру. Жазушының әдеби мұрасының негізгі ерекшеліктерін түсіну. Білім алушылардың білімін жетілдіру, қазақ зиялыларының өмірі мен шығармашылығымен танысу. 1 марта 2024 года в ГККП «Колледже индустрии питания и сервиса», методическим объединением общественных дисциплин и библиотекой колледжа прошло мероприятие "Қазақтың таң жұлдызы" среди студентов первого курса, посвященное 135-летию со дня рождения выдающегося казахского писателя, драматурга, публициста, одного из основателей казахской литературы Жусупбека Аймаутова. В ходе беседы студенты рассказали, что творческое наследие Ж.Аймаутова было запрещено на протяжении многих десятилетий. Только в 1988 году Верховный Суд Казахстана полностью оправдал его в связи с отсутствием в действиях великого писателя состава преступления. В настоящее время творческое наследие Ж. Аймаутова является национальным наследием республики, его имя легально включено в золотой фонд отечественной культуры и литературы. Студенты подготовили презентации и доклады о произведениях писателя, о деятельности его как участника движения "Алаш" и литературный материалам, посвященный творчеству писателя. Цель мероприятия: дать глубокое понимание жизни и творчества Жусупбека Аймаутова. Осмысление основных особенностей литературного наследия писателя. Совершенствовать знания обучающихся, знакомиться с жизнью и творчеством казахской интеллигенции.