БЕКІТІЛГЕН

No6 колледж директоры М.Жақсықұлова

Колледждің сапа саясаты

Оңтүстік Қазақстан облысы білім басқармасының «No6 колледжі» МККП техникалық және кәсіптік білім беру саласында «Қоғамдық тамақтандыру», «Наубайхана, макарон және кондитерлік өнімдер», «маркетинг» (салалар бойынша) мамандықтары бойынша білім беру қызметін жүзеге асырады.

Колледждің стратегиялық мақсаты: алдыңғы қатарлы халықаралық тәжірибені және WoldSkills чемпионатының талаптарын қолдана отырып, жұмыс біліктілігі үшін мамандар даярлау, сол арқылы ТжКБ білім беру жүйесінің беделінің өсуіне ықпал ету.

Колледждің миссиясы - әртүрлі жағдайларда тәуелсіз шешім қабылдауға және еңбек нарығына тез бейімделуге қабілетті, үйлесімді тұлғаны оқыту және тәрбиелеу арқылы елдің адам әлеуетін дамытуға үлес қосу.

Колледж кредосы : Тек сүйіспеншілікпен жұмыс жасайтындар ғана жеңеді.

Колледж құндылықтары мен принциптері :

• колледж - барлығы бір-бірін қолдайтын команда;
  • колледж түлектері - өз Отанының нағыз патриоттары;
  • колледж студенттерінің мақсаты - жоғары деңгейге жету;
  • педагогикалық ұжымның мақсаты - білім беру мекемесінің стратегиялық міндеттерін жүзеге асыру.

Колледждің негізгі мақсатына жету келесі міндеттерді шешумен қамтамасыз етіледі:

1. Қажетті құзыреттілікті қалыптастыратын және ең жақсы білім беру ресурстары мен технологияларына қол жетімділікті қамтамасыз ететін заманауи білім беру технологияларын енгізу арқылы білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін білім берудің мемлекеттік білім беру стандартының талаптарына сәйкес студенттерді даярлау сапасын үнемі арттыру.
  2. Жұмыс берушілермен әлеуметтік серіктестік арқылы тәжірибе базасын кеңейту; кәсіптік және техникалық білім берудің білім беру бағдарламаларының мазмұнын қалыптастырудағы ынтымақтастық;
  3. Оқытушылар мен қызметкерлердің кәсіби деңгейін үнемі көтеру, білім беру қызметтерінің сапасын арттыру, олардың мансаптық өсуін қамтамасыз ету мақсатында олардың ғылыми-әдістемелік қызметін ынталандыру;
  4. Студенттерді тарта отырып, инновациялық және эксперименттік зерттеу жұмыстарына мұғалімдердің белсенді қатысуы.
  5. Кәсіби дайындық деңгейінің біліктілігін қосумен тәуелсіз бағалаудан өткен түлектер үлесінің артуы; еңбек нарығының болжамды қажеттіліктері негізінде олардың жұмыспен қамтылуына ықпал ету.
  6. Материалдық-техникалық базаның дамуын қамтамасыз ету.

Колледж білім беру қызметін тұтынушылардың қазіргі және болжамды талаптарына жауап бере отырып, заманауи ақпараттық технологияларды қолдана отырып, ҚР СТ ИСО 9001-2016 талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің тиімділігін үнемі жақсартуға бағытталған.

Топ-менеджмент:

• Үздік дәстүрлерді сақтай отырып, сапа менеджменті жүйесін үнемі жетілдіріп отыру, колледж қызметін басқару процесіне кадрларды тарту, сапа саласындағы қойылған мақсаттарды қою, талдау және қол жеткізу;
  • Тұтынушылардың талаптарын қанағаттандыру, білім беру және білім беру қызметтері саласындағы мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін колледж қызметкерлерін тиісті ресурстармен қамтамасыз ету;
  • персоналдың жауапкершілігін арттыру, қызметтік міндеттер шеңберінде кадрларға жеткілікті өкілеттіктерді беру.
  • дәлелдемелерді объективті талдау негізінде шешім қабылдау.

Менеджмент сапа саясатын жүзеге асыруға, барлық қызметкерлерге хабарлауға және білім беру қызметтері саласындағы мемлекеттік заңдарды, ережелер мен талаптарды орындауға міндеттеме алады.

Сапа менеджменті жүйесі