Әр адам өмірде өзінің сүйікті ісін табуды армандайды, ол қуаныш, рахат сыйлайды және адамдарға пайда әкеледі. Сондықтан бастауыш мектеп жасындағы балаларды әртүрлі мамандықтармен таныстыру, белгілі бір мамандық иесінің кәсіби құзыреттіліктері туралы айту өте маңызды. Бүгін біздің студенттермен әріптестеріміз Ақселеу Сейдембек атында № 80 мектеп-лицейге кәсіптік бағдар беруге келді.. Сұрақ " кім болу керек?"өмірлік маңызды. Оған жауап адамның ең алыс өміріне әсер етеді. Сауатты құрылған кәсіптік бағдар беру жұмысы көптеген мәселелерді шешуге мүмкіндік береді. Ұсынылатын мамандықтардың тізімі үлкен болғандықтан, шатастырмау, мамандықтар әлемінде өз орнын табу, өз мүмкіндіктерін іске асыру маңызды. Оқушылар өздерін түсінуді, әртүрлі қызмет түрлеріндегі жетістіктерін объективті бағалауды үйрену үшін бұл жұмысты бастауыш мектеп жасынан бастау керек. Бүгін біз нені көрсеттік. Кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында мектеп пен колледждің ынтымақтастығы жалғасады, алғашқы қадамдар жасалды.